Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE vs BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W SZCZYTNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 277947)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE

📍 Iława | Zdawalność: 11,1%

SZKOŁA B (RSPO: 480599)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W SZCZYTNIE

📍 Szczytno | Zdawalność: 7,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 27 45,7% 🏆 Me: 40% · σ: 27,7% · Mo: 35% 4313 7 16 37,1% Me: 21,5% · σ: 26,5% · Mo: 15% 4501 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 7 39,1% 🏆 Me: 38% · σ: 16,7% · Mo: 45% 3929 5 7 36,3% Me: 38% · σ: 16,5% · Mo: -% 4009 6
język angielski ustny (M) 27 44,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4471 7 14 42,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4495 6
język polski poziom podstawowy (M) 27 19,3% Me: 15% · σ: 12,8% · Mo: 5% 4552 8 16 27,7% 🏆 Me: 35% · σ: 16,0% · Mo: 38% 4407 6
język polski ustny (M) 27 50,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3886 5 15 58,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3103 6
matematyka poziom podstawowy (M) 27 20,3% 🏆 Me: 20% · σ: 8,8% · Mo: 10% 4385 6 16 16% Me: 17% · σ: 5,6% · Mo: 16% 4544 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (11,1% vs 7,1%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE wypada lepiej w 4, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W SZCZYTNIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W IŁAWIE BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W SZCZYTNIE Różnica
język angielski 45,7% 37,1% 8,6 pkt proc.
język polski 19,3% 27,7% 8,4 pkt proc.
język polski 50,9% 58,6% 7,7 pkt proc.
matematyka 20,3% 16% 4,3 pkt proc.
język angielski 39,1% 36,3% 2,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 16 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.