Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU czy BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 4? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 277765)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 33,3%

SZKOŁA B (RSPO: 276219)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 4

📍 Poznań | Zdawalność: 14,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 11 43,5% 🏆 Me: 43% · σ: 22,6% · Mo: -% 4360 22 37 41,5% Me: 30% · σ: 26,8% · Mo: 22% 4415 101
język angielski ustny (M) 11 30,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4568 22 36 40,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4525 101
język polski poziom podstawowy (M) 13 26,8% 🏆 Me: 30% · σ: 16,8% · Mo: 5% 4431 22 37 25,4% Me: 25% · σ: 14,9% · Mo: 7% 4458 99
język polski ustny (M) 12 42% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4367 22 36 34,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4528 99
matematyka poziom podstawowy (M) 13 27,4% 🏆 Me: 24% · σ: 17,5% · Mo: 12% 4035 19 37 21,1% Me: 18% · σ: 10,9% · Mo: 16% 4354 97

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (33,3% vs 14,3%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU wypada lepiej w 4, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 4 w 1.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 4 Różnica
język angielski 30,3% 40,3% 10,1 pkt proc.
język polski 42% 34,3% 7,7 pkt proc.
matematyka 27,4% 21,1% 6,3 pkt proc.
język angielski 43,5% 41,5% 2,0 pkt proc.
język polski 26,8% 25,4% 1,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 36 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.