Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W IŁAWIE vs TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Iława | Zdawalność: 54,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 26,7% Me: 30% · σ: 11,0% · Mo: 17% | 2081 | 3 | 58 | 29,9% Me: 27% · σ: 15,2% · Mo: 15% | 1757 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 59 | 58,8% Me: 60% · σ: 26,0% · Mo: 37% | 3611 | 4 | 146 | 70,4% Me: 80% · σ: 26,0% · Mo: 92% | 2454 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 39 | 42,4% Me: 40% · σ: 23,3% · Mo: 17% | 3825 | 4 | 97 | 62,4% Me: 70% · σ: 25,5% · Mo: 87% | 2094 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 59 | 61,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3784 | 3 | 145 | 67,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3240 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 59 | 33,5% Me: 32% · σ: 20,2% · Mo: 35% | 4195 | 4 | 147 | 49,9% Me: 52% · σ: 15,8% · Mo: 42% | 2723 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 7% Me: 0% · σ: 13,3% · Mo: 0% | 2197 | 3 | 12 | 34,2% Me: 46% · σ: 25,6% · Mo: 0% | 1364 | 1 |
| język polski ustny (M) | 59 | 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2986 | 2 | 147 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3075 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 58 | 33,3% Me: 32% · σ: 15,8% · Mo: 32% | 3720 | 4 | 147 | 50,6% Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: 52% | 2082 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (84,9% vs 54,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W IŁAWIE wypada lepiej w 1, a TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE w 7.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W IŁAWIE | TECHNIKUM NR 1 W IŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 7% | 34,2% | 27,2 pkt proc. |
| język angielski | 42,4% | 62,4% | 20,0 pkt proc. |
| matematyka | 33,3% | 50,6% | 17,4 pkt proc. |
| język polski | 33,5% | 49,9% | 16,4 pkt proc. |
| język angielski | 58,8% | 70,4% | 11,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 30,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 12 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.