Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — DWUJĘZYCZNE LICEUM AKADEMICKIE WSHIU czy XVI LICEUM OGÓLNOKSZTA ŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. CHARLES DE GAULLE'A? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Poznań | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 53% Me: 50,5% · σ: 16,6% · Mo: 38% | 507 | 29 | 42 | 66,6% Me: 72,5% · σ: 17,4% · Mo: 73% | 165 | 10 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 83,2% Me: 86% · σ: 5,6% · Mo: 87% | 82 | 4 | 129 | 78,9% Me: 82% · σ: 11,8% · Mo: 82% | 176 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 7 | 97,8% Me: 99% · σ: 2,9% · Mo: 100% | 4 | 2 | 128 | 97,1% Me: 98% · σ: 2,9% · Mo: 98% | 25 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 7 | 93,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 272 | 13 | 128 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 30 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 7 | 59,9% Me: 62% · σ: 11,0% · Mo: 67% | 1398 | 51 | 129 | 76,4% Me: 77% · σ: 10,6% · Mo: 82% | 93 | 7 |
| język polski ustny (M) | 7 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 190 | 4 | 129 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 669 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 7 | 76% Me: 80% · σ: 10,5% · Mo: 62% | 418 | 18 | 129 | 86,8% Me: 90% · σ: 12,4% · Mo: 88% | 99 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, DWUJĘZYCZNE LICEUM AKADEMICKIE WSHIU wypada lepiej w 3, a XVI LICEUM OGÓLNOKSZTA ŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. CHARLES DE GAULLE'A w 4.
| Przedmiot | DWUJĘZYCZNE LICEUM AKADEMICKIE WSHIU | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTA ŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. CHARLES DE GAULLE'A | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 59,9% | 76,4% | 16,6 pkt proc. |
| geografia | 53% | 66,6% | 13,6 pkt proc. |
| matematyka | 76% | 86,8% | 10,8 pkt proc. |
| język polski | 87,1% | 79,9% | 7,2 pkt proc. |
| język angielski | 93,3% | 98,2% | 4,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 129 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.