Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE czy VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W WARSZAWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 11 | 70,9% Me: 72% · σ: 10,8% · Mo: 78% | 46 | 11 | 25 | 68,9% Me: 68% · σ: 9,4% · Mo: 58% | 64 | 15 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 10 | 69% Me: 70% · σ: 12,0% · Mo: 70% | 44 | 9 | 22 | 57,1% Me: 53% · σ: 18,2% · Mo: 53% | 157 | 27 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 20 | 87% Me: 88% · σ: 7,0% · Mo: 88% | 3 | 2 | 27 | 85,0% Me: 85% · σ: 9,8% · Mo: 82% | 7 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 48 | 97,1% Me: 98% · σ: 2,2% · Mo: 98% | 31 | 17 | 133 | 97,1% Me: 98% · σ: 2,9% · Mo: 98% | 26 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 53 | 94,8% Me: 97% · σ: 5,5% · Mo: 97% | 3 | 3 | 133 | 93,0% Me: 95% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 18 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 48 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 200 | 41 | 133 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 132 | 26 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 54 | 78,8% Me: 82,5% · σ: 13,9% · Mo: 68% | 46 | 20 | 149 | 80,8% Me: 82% · σ: 11,1% · Mo: 85% | 16 | 11 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 58,2% Me: 63% · σ: 15,3% · Mo: 63% | 393 | 73 | 55 | 71,3% Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 77% | 104 | 29 |
| język polski ustny (M) | 54 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 172 | 5 | 149 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 222 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 54 | 90,8% Me: 94% · σ: 10,8% · Mo: 94% | 43 | 20 | 149 | 91,5% Me: 94% · σ: 8,5% · Mo: 100% | 34 | 17 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 35 | 68,5% Me: 68% · σ: 16,1% · Mo: 68% | 56 | 21 | 72 | 69,3% Me: 69% · σ: 17,5% · Mo: 68% | 50 | 17 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | 74,3% Me: 76% · σ: 9,8% · Mo: 62% | 59 | 21 | 29 | 82,1% Me: 80% · σ: 10,0% · Mo: 80% | 12 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE wypada lepiej w 5, a VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W WARSZAWIE w 6, przy 1 remisach.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 IMIENIA BATALIONU AK "PARASOL" W WARSZAWIE | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W WARSZAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 58,2% | 71,3% | 13,1 pkt proc. |
| chemia | 69% | 57,1% | 11,9 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 74,3% | 82,1% | 7,7 pkt proc. |
| biologia | 70,9% | 68,9% | 2,0 pkt proc. |
| geografia | 87% | 85,0% | 2,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 55 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.