Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 277355)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 91726)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 98,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 10 89,9% 🏆 Me: 89% · σ: 6,2% · Mo: 97% 530 1 156 83,9% Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 97% 1070 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 7 80,6% 🏆 Me: 78% · σ: 9,5% · Mo: 78% 464 1 121 69,8% Me: 70% · σ: 18,7% · Mo: 88% 1359 3
język angielski ustny (M) 10 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3775 10 156 80,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1516 3
język polski poziom podstawowy (M) 10 61,9% Me: 63,5% · σ: 13,9% · Mo: -% 1181 3 157 65,5% 🏆 Me: 67% · σ: 13,8% · Mo: 60% 798 2
język polski ustny (M) 10 41% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4396 10 157 76,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 991 2
matematyka poziom podstawowy (M) 10 78,2% 🏆 Me: 75% · σ: 12,3% · Mo: 68% 333 1 157 64,4% Me: 64% · σ: 17,8% · Mo: 48% 1041 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,7%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE wypada lepiej w 3, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE Różnica
język polski 41% 76,2% 35,2 pkt proc.
język angielski 61,6% 80,5% 18,9 pkt proc.
matematyka 78,2% 64,4% 13,8 pkt proc.
język angielski 80,6% 69,8% 10,8 pkt proc.
język angielski 89,9% 83,9% 6,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 157 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.