Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. O. PIO czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 276742)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. O. PIO

📍 Tczew | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 22959)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 8 93% 🏆 Me: 94% · σ: 3,6% · Mo: 95% 274 1 170 92,8% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 290 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 8 85,2% 🏆 Me: 87,5% · σ: 7,3% · Mo: 85% 230 1 165 81,9% Me: 87% · σ: 14,9% · Mo: 88% 385 2
język angielski ustny (M) 8 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 624 2 170 78,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1760 4
język polski poziom podstawowy (M) 8 65% Me: 66% · σ: 14,2% · Mo: -% 849 4 170 76,9% 🏆 Me: 78% · σ: 10,6% · Mo: 72% 79 1
język polski ustny (M) 8 67,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1968 3 170 68% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1927 2
matematyka poziom podstawowy (M) 8 59,5% Me: 60% · σ: 21,1% · Mo: -% 1322 3 170 80,3% 🏆 Me: 84% · σ: 16,1% · Mo: 96% 262 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. O. PIO wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. O. PIO I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE Różnica
matematyka 59,5% 80,3% 20,8 pkt proc.
język polski 65% 76,9% 11,9 pkt proc.
język angielski 88,9% 78,8% 10,1 pkt proc.
język angielski 85,2% 81,9% 3,3 pkt proc.
język polski 67,6% 68% 0,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 170 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.