Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ i BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ruda Śląska | Zdawalność: 25%
📍 Tychy | Zdawalność: 30%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 16 | 46,6% Me: 37% · σ: 26,7% · Mo: 13% | 4275 | 12 | 21 | 44,8% Me: 33% · σ: 26,5% · Mo: 20% | 4328 | 18 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 7 | 45,6% Me: 33% · σ: 31,1% · Mo: -% | 3647 | 11 | 6 | 49,7% Me: 53% · σ: 25,4% · Mo: -% | 3357 | 13 |
| język angielski ustny (M) | 16 | 50,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4326 | 11 | 20 | 43,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4493 | 18 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 16 | 22,7% Me: 15% · σ: 16,5% · Mo: 8% | 4508 | 12 | 21 | 35,8% Me: 37% · σ: 15,3% · Mo: 25% | 4075 | 17 |
| język polski ustny (M) | 16 | 41,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4375 | 12 | 21 | 51,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3801 | 18 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 16 | 22,5% Me: 18% · σ: 15,4% · Mo: 18% | 4288 | 12 | 21 | 26,6% Me: 26% · σ: 11,1% · Mo: 28% | 4082 | 17 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI ma wyższą zdawalność ogólną (30% vs 25%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ wypada lepiej w 2, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI w 4.
| Przedmiot | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 22,7% | 35,8% | 13,0 pkt proc. |
| język polski | 41,7% | 51,9% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 50,6% | 43,0% | 7,6 pkt proc. |
| język angielski | 45,6% | 49,7% | 4,1 pkt proc. |
| matematyka | 22,5% | 26,6% | 4,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 21 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.