Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ i BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W RYBNIKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 275174)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W RYBNIKU

📍 Rybnik | Zdawalność: 5,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 16 46,6% 🏆 Me: 37% · σ: 26,7% · Mo: 13% 4275 12 61 39,8% Me: 32% · σ: 24,0% · Mo: 22% 4449 18
język angielski poziom rozszerzony (M) 7 45,6% 🏆 Me: 33% · σ: 31,1% · Mo: -% 3647 11 34 28,6% Me: 18% · σ: 21,3% · Mo: 13% 4138 17
język angielski ustny (M) 16 50,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4326 11 59 48,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4384 17
język polski poziom podstawowy (M) 16 22,7% 🏆 Me: 15% · σ: 16,5% · Mo: 8% 4508 12 61 21,6% Me: 22% · σ: 9,9% · Mo: 15% 4528 18
język polski ustny (M) 16 41,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4375 12 58 43,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4285 15
matematyka poziom podstawowy (M) 16 22,5% 🏆 Me: 18% · σ: 15,4% · Mo: 18% 4288 12 61 16% Me: 16% · σ: 6,8% · Mo: 16% 4544 18

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (25% vs 5,4%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ wypada lepiej w 5, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W RYBNIKU w 1.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W RYBNIKU Różnica
język angielski 45,6% 28,6% 17,0 pkt proc.
język angielski 46,6% 39,8% 6,8 pkt proc.
matematyka 22,5% 16% 6,5 pkt proc.
język polski 41,7% 43,9% 2,2 pkt proc.
język angielski 50,6% 48,6% 1,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 34 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.