Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE i BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 276051)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE

📍 Gniezno | Zdawalność: 37,5%

SZKOŁA B (RSPO: 277765)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 33,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 16 53,3% 🏆 Me: 59% · σ: 25,2% · Mo: 23% 3992 14 11 43,5% Me: 43% · σ: 22,6% · Mo: -% 4360 22
język angielski ustny (M) 16 63,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3625 13 11 30,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4568 22
język polski poziom podstawowy (M) 16 40,9% 🏆 Me: 43% · σ: 14,3% · Mo: 38% 3733 13 13 26,8% Me: 30% · σ: 16,8% · Mo: 5% 4431 22
język polski ustny (M) 16 57,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3225 10 12 42% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4367 22
matematyka poziom podstawowy (M) 16 24,8% Me: 22% · σ: 13,1% · Mo: 8% 4176 16 13 27,4% 🏆 Me: 24% · σ: 17,5% · Mo: 12% 4035 19

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (37,5% vs 33,3%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE wypada lepiej w 4, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU w 1.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KALISZU Różnica
język angielski 63,6% 30,3% 33,3 pkt proc.
język polski 57,6% 42% 15,6 pkt proc.
język polski 40,9% 26,8% 14,1 pkt proc.
język angielski 53,3% 43,5% 9,9 pkt proc.
matematyka 24,8% 27,4% 2,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 11 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.