Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W BYDGOSZCZY i BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W BYDGOSZCZY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 276010)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 50%

SZKOŁA B (RSPO: 276009)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 38,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 15 60,6% Me: 68% · σ: 27,0% · Mo: 70% 3460 49 18 62,8% 🏆 Me: 68,5% · σ: 25,1% · Mo: 37% 3267 45
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 49,1% Me: 50% · σ: 26,8% · Mo: -% 3406 47 8 61% 🏆 Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: 57% 2253 31
język angielski ustny (M) 14 71,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2742 33 18 57,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4028 50
język polski poziom podstawowy (M) 16 39,9% 🏆 Me: 41,5% · σ: 21,2% · Mo: 40% 3824 46 19 35,6% Me: 38% · σ: 15,1% · Mo: 47% 4086 50
język polski ustny (M) 16 46,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4169 47 18 46% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4178 49
matematyka poziom podstawowy (M) 15 32,1% 🏆 Me: 26% · σ: 21,7% · Mo: 12% 3787 44 18 25,7% Me: 25% · σ: 12,7% · Mo: 32% 4125 49

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (50% vs 38,9%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 4, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W BYDGOSZCZY w 2.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W BYDGOSZCZY BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W BYDGOSZCZY Różnica
język angielski 71,1% 57,6% 13,5 pkt proc.
język angielski 49,1% 61% 11,9 pkt proc.
matematyka 32,1% 25,7% 6,5 pkt proc.
język polski 39,9% 35,6% 4,4 pkt proc.
język angielski 60,6% 62,8% 2,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 18 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.