Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W BYDGOSZCZY czy PAŃSTWOWE SZKOŁY BUDOWNICTWA W GDAŃSKU - BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 5 W GDAŃSKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 38,9%
📍 Gdańsk | Zdawalność: 18,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 18 | 62,8% Me: 68,5% · σ: 25,1% · Mo: 37% | 3267 | 45 | 17 | 50,4% Me: 45% · σ: 26,9% · Mo: -% | 4135 | 59 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 8 | 61% Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: 57% | 2253 | 31 | 13 | 33,1% Me: 23% · σ: 29,2% · Mo: 10% | 4080 | 57 |
| język angielski ustny (M) | 18 | 57,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4028 | 50 | 17 | 40,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4518 | 60 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 19 | 35,6% Me: 38% · σ: 15,1% · Mo: 47% | 4086 | 50 | 17 | 34,5% Me: 38% · σ: 14,1% · Mo: 40% | 4141 | 56 |
| język polski ustny (M) | 18 | 46% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4178 | 49 | 16 | 45,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4224 | 57 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 18 | 25,7% Me: 25% · σ: 12,7% · Mo: 32% | 4125 | 49 | 17 | 20% Me: 18% · σ: 10,2% · Mo: 14% | 4402 | 59 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (38,9% vs 18,8%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 6, a PAŃSTWOWE SZKOŁY BUDOWNICTWA W GDAŃSKU - BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 5 W GDAŃSKU w 0.
| Przedmiot | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W BYDGOSZCZY | PAŃSTWOWE SZKOŁY BUDOWNICTWA W GDAŃSKU - BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 5 W GDAŃSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 61% | 33,1% | 27,9 pkt proc. |
| język angielski | 57,6% | 40,7% | 16,9 pkt proc. |
| język angielski | 62,8% | 50,4% | 12,4 pkt proc. |
| matematyka | 25,7% | 20% | 5,7 pkt proc. |
| język polski | 35,6% | 34,5% | 1,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 13 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.