Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI vs BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W RYBNIKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 275751)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI

📍 Tychy | Zdawalność: 30%

SZKOŁA B (RSPO: 275174)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W RYBNIKU

📍 Rybnik | Zdawalność: 5,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 21 44,8% 🏆 Me: 33% · σ: 26,5% · Mo: 20% 4328 18 61 39,8% Me: 32% · σ: 24,0% · Mo: 22% 4449 18
język angielski poziom rozszerzony (M) 6 49,7% 🏆 Me: 53% · σ: 25,4% · Mo: -% 3357 13 34 28,6% Me: 18% · σ: 21,3% · Mo: 13% 4138 17
język angielski ustny (M) 20 43,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4493 18 59 48,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4384 17
język polski poziom podstawowy (M) 21 35,8% 🏆 Me: 37% · σ: 15,3% · Mo: 25% 4075 17 61 21,6% Me: 22% · σ: 9,9% · Mo: 15% 4528 18
język polski ustny (M) 21 51,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3801 18 58 43,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4285 15
matematyka poziom podstawowy (M) 21 26,6% 🏆 Me: 26% · σ: 11,1% · Mo: 28% 4082 17 61 16% Me: 16% · σ: 6,8% · Mo: 16% 4544 18

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI ma wyższą zdawalność ogólną (30% vs 5,4%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI wypada lepiej w 5, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W RYBNIKU w 1.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA FRYZJERSTWA I KOSMETYKI DA VINCI BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W RYBNIKU Różnica
język angielski 49,7% 28,6% 21,1 pkt proc.
język polski 35,8% 21,6% 14,2 pkt proc.
matematyka 26,6% 16% 10,6 pkt proc.
język polski 51,9% 43,9% 7,9 pkt proc.
język angielski 43,0% 48,6% 5,7 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 34 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.