Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W STARACHOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Starachowice | Zdawalność: 97,4%
📍 Starachowice | Zdawalność: 89,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 35 | 50,6% Me: 55% · σ: 17,7% · Mo: 25% | 459 | 2 | 8 | 16,6% Me: 14% · σ: 6,2% · Mo: 10% | 2082 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 53,5% Me: 53% · σ: 22,9% · Mo: 25% | 489 | 1 | 12 | 18% Me: 17,5% · σ: 5,4% · Mo: 13% | 2780 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 10 | 60,6% Me: 66% · σ: 20,3% · Mo: -% | 255 | 1 | 5 | 15% Me: 15% · σ: 2,3% · Mo: -% | 1221 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 151 | 87,1% Me: 93% · σ: 15,5% · Mo: 97% | 780 | 2 | 69 | 72,8% Me: 80% · σ: 24,3% · Mo: 97% | 2199 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 75,6% Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 92% | 818 | 1 | 63 | 57,6% Me: 60% · σ: 26,4% · Mo: 75% | 2636 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 151 | 89,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 599 | 3 | 69 | 80,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1583 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 151 | 67,1% Me: 67% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 653 | 1 | 69 | 56,3% Me: 57% · σ: 16,8% · Mo: 57% | 1887 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 52 | 47,4% Me: 43% · σ: 25,0% · Mo: 31% | 792 | 2 | 22 | 29,4% Me: 14,5% · σ: 29,9% · Mo: 3% | 1565 | 5 |
| język polski ustny (M) | 151 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 154 | 2 | 69 | 68,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1893 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 151 | 70,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 88% | 682 | 1 | 69 | 42,8% Me: 42% · σ: 16,8% · Mo: 42% | 2906 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 57 | 44,6% Me: 46% · σ: 22,2% · Mo: 38% | 487 | 1 | 10 | 5,6% Me: 3% · σ: 7,3% · Mo: 2% | 2219 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,4% vs 89,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH wypada lepiej w 11, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W STARACHOWICACH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W STARACHOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 60,6% | 15% | 45,6 pkt proc. |
| matematyka | 44,6% | 5,6% | 39,0 pkt proc. |
| geografia | 53,5% | 18% | 35,5 pkt proc. |
| biologia | 50,6% | 16,6% | 34,0 pkt proc. |
| matematyka | 70,8% | 42,8% | 28,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.