Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH i TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 27569)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH

📍 Starachowice | Zdawalność: 97,4%

SZKOŁA B (RSPO: 40631)

TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH

📍 Starachowice | Zdawalność: 75,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 39 53,5% 🏆 Me: 53% · σ: 22,9% · Mo: 25% 489 1 43 17,0% Me: 15% · σ: 9,8% · Mo: 10% 2839 6
historia poziom rozszerzony (M) 10 60,6% 🏆 Me: 66% · σ: 20,3% · Mo: -% 255 1 5 14,2% Me: 5% · σ: 17,1% · Mo: 5% 1227 4
język angielski poziom podstawowy (M) 151 87,1% 🏆 Me: 93% · σ: 15,5% · Mo: 97% 780 2 133 68,6% Me: 80% · σ: 26,1% · Mo: 95% 2651 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 133 75,6% 🏆 Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 92% 818 1 86 58,2% Me: 58% · σ: 25,2% · Mo: 90% 2547 5
język angielski ustny (M) 151 89,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 599 3 132 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2530 7
język polski poziom podstawowy (M) 151 67,1% 🏆 Me: 67% · σ: 14,9% · Mo: 72% 653 1 134 48,6% Me: 47,5% · σ: 17,2% · Mo: 45% 2898 5
język polski poziom rozszerzony (M) 52 47,4% 🏆 Me: 43% · σ: 25,0% · Mo: 31% 792 2 24 38,7% Me: 38,5% · σ: 22,8% · Mo: 43% 1185 3
język polski ustny (M) 151 88,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 154 2 133 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1161 6
matematyka poziom podstawowy (M) 151 70,8% 🏆 Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 88% 682 1 134 44,2% Me: 38% · σ: 22,5% · Mo: 36% 2746 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 57 44,6% 🏆 Me: 46% · σ: 22,2% · Mo: 38% 487 1 30 16,7% Me: 11% · σ: 16,6% · Mo: 0% 1574 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,4% vs 75,2%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH Różnica
historia 60,6% 14,2% 46,4 pkt proc.
geografia 53,5% 17,0% 36,6 pkt proc.
matematyka 44,6% 16,7% 27,8 pkt proc.
matematyka 70,8% 44,2% 26,6 pkt proc.
język angielski 87,1% 68,6% 18,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.