Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH czy TECHNIKUM NR 1 W STARACHOWICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Starachowice | Zdawalność: 97,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 35 | 50,6% Me: 55% · σ: 17,7% · Mo: 25% | 459 | 2 | 11 | 26% Me: 17% · σ: 19,0% · Mo: 12% | 1466 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 53,5% Me: 53% · σ: 22,9% · Mo: 25% | 489 | 1 | 16 | 32,1% Me: 27,5% · σ: 16,5% · Mo: 27% | 1576 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 151 | 87,1% Me: 93% · σ: 15,5% · Mo: 97% | 780 | 2 | 56 | 61,7% Me: 68,5% · σ: 28,4% · Mo: 97% | 3370 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 75,6% Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 92% | 818 | 1 | 27 | 63,2% Me: 72% · σ: 24,8% · Mo: 53% | 2022 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 151 | 89,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 599 | 3 | 56 | 75,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2185 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 151 | 67,1% Me: 67% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 653 | 1 | 56 | 47,8% Me: 48% · σ: 20,1% · Mo: 40% | 3006 | 6 |
| język polski ustny (M) | 151 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 154 | 2 | 56 | 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 521 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 151 | 70,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 88% | 682 | 1 | 56 | 44,4% Me: 44% · σ: 23,1% · Mo: 44% | 2727 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 57 | 44,6% Me: 46% · σ: 22,2% · Mo: 38% | 487 | 1 | 6 | 14,3% Me: 15% · σ: 4,8% · Mo: 12% | 1734 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,4% vs 64,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W STARACHOWICACH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH | TECHNIKUM NR 1 W STARACHOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,6% | 14,3% | 30,2 pkt proc. |
| matematyka | 70,8% | 44,4% | 26,5 pkt proc. |
| język angielski | 87,1% | 61,7% | 25,4 pkt proc. |
| biologia | 50,6% | 26% | 24,6 pkt proc. |
| geografia | 53,5% | 32,1% | 21,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 33,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 57 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.