Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU vs TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W NOWYM SĄCZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 275106)

ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU

📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 21866)

TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W NOWYM SĄCZU

📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 93,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 24 85,5% 🏆 Me: 90% · σ: 11,7% · Mo: 90% 913 8 115 72,0% Me: 78% · σ: 24,3% · Mo: 93% 2265 14
język angielski poziom rozszerzony (M) 23 80,6% 🏆 Me: 82% · σ: 13,8% · Mo: 95% 461 6 78 64,4% Me: 65% · σ: 23,0% · Mo: 90% 1910 13
język angielski ustny (M) 24 91,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 435 4 115 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2922 17
język polski poziom podstawowy (M) 24 60% Me: 59% · σ: 13,2% · Mo: 50% 1379 13 116 63,4% 🏆 Me: 63% · σ: 14,9% · Mo: 58% 1015 10
język polski ustny (M) 24 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2287 25 116 77,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 856 10
matematyka poziom podstawowy (M) 24 71,4% 🏆 Me: 73% · σ: 14,5% · Mo: 76% 647 7 116 66,9% Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 70% 889 9
matematyka poziom rozszerzony (M) 18 23,1% 🏆 Me: 15% · σ: 20,5% · Mo: 2% 1234 9 46 21,2% Me: 16% · σ: 18,5% · Mo: 16% 1324 11

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,1%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W NOWYM SĄCZU w 2.

Największe różnice

Przedmiot ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W NOWYM SĄCZU Różnica
język angielski 91,0% 69,6% 21,4 pkt proc.
język angielski 80,6% 64,4% 16,2 pkt proc.
język angielski 85,5% 72,0% 13,5 pkt proc.
język polski 64,8% 77,6% 12,8 pkt proc.
matematyka 71,4% 66,9% 4,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 115 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.