Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 3 W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU vs BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 18,8%
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 15,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 12,2% Me: 13% · σ: 4,2% · Mo: 13% | 2969 | 9 | 7 | 13,4% Me: 13% · σ: 2,8% · Mo: 13% | 2949 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 16 | 34,1% Me: 21% · σ: 25,9% · Mo: 17% | 4534 | 10 | 29 | 35,8% Me: 32% · σ: 23,5% · Mo: 12% | 4512 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 16 | 51,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4286 | 10 | 27 | 67,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3242 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 16 | 20,7% Me: 13% · σ: 15,0% · Mo: 5% | 4542 | 10 | 29 | 25% Me: 28% · σ: 14,7% · Mo: 33% | 4466 | 9 |
| język polski ustny (M) | 16 | 63,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2492 | 7 | 27 | 52,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3755 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 16 | 20% Me: 17% · σ: 10,5% · Mo: 10% | 4402 | 9 | 29 | 18,9% Me: 18% · σ: 7,8% · Mo: 10% | 4454 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 3 W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU ma wyższą zdawalność ogólną (18,8% vs 15,4%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 3 W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU wypada lepiej w 2, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU w 4.
| Przedmiot | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 3 W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 51,7% | 67,0% | 15,3 pkt proc. |
| język polski | 63,3% | 52,4% | 10,9 pkt proc. |
| język polski | 20,7% | 25% | 4,3 pkt proc. |
| język angielski | 34,1% | 35,8% | 1,7 pkt proc. |
| geografia | 12,2% | 13,4% | 1,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 27 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.