Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU czy BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 275047)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU

📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 50%

SZKOŁA B (RSPO: 276051)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE

📍 Gniezno | Zdawalność: 37,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 9 50,4% Me: 55% · σ: 29,5% · Mo: 20% 4128 30 16 53,3% 🏆 Me: 59% · σ: 25,2% · Mo: 23% 3992 14
język angielski ustny (M) 9 53,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4209 29 16 63,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3625 13
język polski poziom podstawowy (M) 12 26,7% Me: 27,5% · σ: 17,3% · Mo: 8% 4437 32 16 40,9% 🏆 Me: 43% · σ: 14,3% · Mo: 38% 3733 13
język polski ustny (M) 12 47,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4070 31 16 57,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3225 10
matematyka poziom podstawowy (M) 12 50,3% 🏆 Me: 53% · σ: 8,4% · Mo: 54% 2114 16 16 24,8% Me: 22% · σ: 13,1% · Mo: 8% 4176 16

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU ma wyższą zdawalność ogólną (50% vs 37,5%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU wypada lepiej w 1, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE w 4.

Największe różnice

Przedmiot BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE Różnica
matematyka 50,3% 24,8% 25,6 pkt proc.
język polski 26,7% 40,9% 14,3 pkt proc.
język angielski 53,7% 63,6% 9,9 pkt proc.
język polski 47,9% 57,6% 9,7 pkt proc.
język angielski 50,4% 53,3% 2,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 16 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.