Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU i RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Tarnów | Zdawalność: 38,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 9 | 50,4% Me: 55% · σ: 29,5% · Mo: 20% | 4128 | 30 | 31 | 53,6% Me: 45% · σ: 24,7% · Mo: 22% | 3981 | 23 |
| język angielski ustny (M) | 9 | 53,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4209 | 29 | 31 | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3363 | 23 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 12 | 26,7% Me: 27,5% · σ: 17,3% · Mo: 8% | 4437 | 32 | 31 | 45,3% Me: 43% · σ: 13,2% · Mo: 40% | 3330 | 24 |
| język polski ustny (M) | 12 | 47,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4070 | 31 | 31 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 595 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 12 | 50,3% Me: 53% · σ: 8,4% · Mo: 54% | 2114 | 16 | 31 | 21,6% Me: 20% · σ: 9,8% · Mo: 14% | 4327 | 28 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU ma wyższą zdawalność ogólną (50% vs 38,7%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU wypada lepiej w 1, a RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE w 4.
| Przedmiot | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU | RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 47,9% | 80,8% | 32,9 pkt proc. |
| matematyka | 50,3% | 21,6% | 28,7 pkt proc. |
| język polski | 26,7% | 45,3% | 18,6 pkt proc. |
| język angielski | 53,7% | 66,0% | 12,3 pkt proc. |
| język angielski | 50,4% | 53,6% | 3,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 32,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.