Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA A.K.S. SZKOŁA TECHNICZNA i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Świnoujście | Zdawalność: 60%
📍 Świnoujście | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 5 | 63% Me: 68% · σ: 28,2% · Mo: 87% | 3245 | 8 | 132 | 89,6% Me: 93% · σ: 10,3% · Mo: 95% | 555 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 5 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 397 | 1 | 132 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 791 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 5 | 23,4% Me: 27% · σ: 8,2% · Mo: -% | 4499 | 9 | 132 | 70,7% Me: 70% · σ: 13,2% · Mo: 75% | 372 | 1 |
| język polski ustny (M) | 5 | 44,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4235 | 9 | 132 | 80,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 651 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 5 | 46% Me: 46% · σ: 19,0% · Mo: 28% | 2542 | 5 | 132 | 74,6% Me: 75% · σ: 17,2% · Mo: 98% | 478 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 60%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA A.K.S. SZKOŁA TECHNICZNA wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I w 4.
| Przedmiot | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA A.K.S. SZKOŁA TECHNICZNA | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 23,4% | 70,7% | 47,3 pkt proc. |
| język polski | 44,8% | 80,1% | 35,3 pkt proc. |
| matematyka | 46% | 74,6% | 28,6 pkt proc. |
| język angielski | 63% | 89,6% | 26,6 pkt proc. |
| język angielski | 91,4% | 87,3% | 4,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 40,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 47,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 132 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.