Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE czy NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KIELCACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 274708)

NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE

📍 Włoszczowa | Zdawalność: 60,5%

SZKOŁA B (RSPO: 277430)

NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KIELCACH

📍 Kielce | Zdawalność: 20%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 38 51,7% 🏆 Me: 52,5% · σ: 10,7% · Mo: 45% 4079 6 16 34,2% Me: 25% · σ: 23,4% · Mo: 25% 4533 40
język angielski ustny (M) 38 46,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4436 6 15 49,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4371 41
język polski poziom podstawowy (M) 38 30,4% 🏆 Me: 25% · σ: 15,7% · Mo: 15% 4315 6 16 28,8% Me: 25% · σ: 23,6% · Mo: 3% 4367 41
język polski ustny (M) 38 43,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4330 6 15 52,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3751 37
matematyka poziom podstawowy (M) 38 66% 🏆 Me: 67% · σ: 9,7% · Mo: 68% 945 6 16 18,6% Me: 14% · σ: 11,6% · Mo: 14% 4470 40

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (60,5% vs 20%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE wypada lepiej w 3, a NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KIELCACH w 2.

Największe różnice

Przedmiot NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KIELCACH Różnica
matematyka 66% 18,6% 47,4 pkt proc.
język angielski 51,7% 34,2% 17,5 pkt proc.
język polski 43,1% 52,5% 9,4 pkt proc.
język angielski 46,7% 49,1% 2,5 pkt proc.
język polski 30,4% 28,8% 1,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 40,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 47,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.