Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE i NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W JĘDRZEJOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Włoszczowa | Zdawalność: 60,5%
📍 Jędrzejów | Zdawalność: 15,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 38 | 51,7% Me: 52,5% · σ: 10,7% · Mo: 45% | 4079 | 6 | 23 | 36,0% Me: 30% · σ: 21,5% · Mo: 28% | 4510 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 38 | 46,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4436 | 6 | 21 | 43,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4485 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 38 | 30,4% Me: 25% · σ: 15,7% · Mo: 15% | 4315 | 6 | 23 | 16,5% Me: 10% · σ: 12,5% · Mo: 10% | 4578 | 5 |
| język polski ustny (M) | 38 | 43,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4330 | 6 | 21 | 38,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4464 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 38 | 66% Me: 67% · σ: 9,7% · Mo: 68% | 945 | 6 | 23 | 20,6% Me: 18% · σ: 12,7% · Mo: 10% | 4372 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (60,5% vs 15,8%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE wypada lepiej w 5, a NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W JĘDRZEJOWIE w 0.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WE WŁOSZCZOWIE | NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W JĘDRZEJOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 66% | 20,6% | 45,4 pkt proc. |
| język angielski | 51,7% | 36,0% | 15,7 pkt proc. |
| język polski | 30,4% | 16,5% | 13,9 pkt proc. |
| język polski | 43,1% | 38,1% | 5,0 pkt proc. |
| język angielski | 46,7% | 43,6% | 3,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 44,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 23 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.