Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: NIEPUBLICZNE TECHNIKUM PROGRAMISTYCZNE TECHNI SCHOOLS vs TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 30,4% Me: 17% · σ: 28,7% · Mo: -% | 579 | 65 | 30 | 39,0% Me: 27% · σ: 27,4% · Mo: 8% | 447 | 59 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 40,6% Me: 30% · σ: 24,3% · Mo: 20% | 243 | 33 | 63 | 42,9% Me: 34% · σ: 22,8% · Mo: 22% | 211 | 29 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 23 | 94,7% Me: 95% · σ: 3,7% · Mo: 95% | 169 | 54 | 196 | 92,4% Me: 95% · σ: 8,3% · Mo: 97% | 321 | 87 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 23 | 89,4% Me: 92% · σ: 8,9% · Mo: 100% | 93 | 41 | 185 | 83,3% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 92% | 317 | 83 |
| język angielski ustny (M) | 23 | 96,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 113 | 23 | 196 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 563 | 87 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 23 | 65,6% Me: 68% · σ: 10,9% · Mo: 72% | 795 | 100 | 199 | 63,0% Me: 63% · σ: 10,8% · Mo: 63% | 1059 | 125 |
| język polski ustny (M) | 23 | 69,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1691 | 108 | 199 | 72% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1425 | 95 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 23 | 79,1% Me: 80% · σ: 15,1% · Mo: 94% | 304 | 56 | 199 | 79,2% Me: 82% · σ: 15,6% · Mo: 94% | 300 | 55 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 39,9% Me: 39% · σ: 21,9% · Mo: 32% | 630 | 93 | 141 | 36,3% Me: 32% · σ: 25,1% · Mo: 26% | 744 | 98 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE TECHNIKUM PROGRAMISTYCZNE TECHNI SCHOOLS ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,0%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE TECHNIKUM PROGRAMISTYCZNE TECHNI SCHOOLS wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 w 4.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM PROGRAMISTYCZNE TECHNI SCHOOLS | TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 30,4% | 39,0% | 8,5 pkt proc. |
| język angielski | 96,1% | 89,6% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 89,4% | 83,3% | 6,2 pkt proc. |
| matematyka | 39,9% | 36,3% | 3,6 pkt proc. |
| język polski | 65,6% | 63,0% | 2,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.