Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 274309)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU

📍 Żagań | Zdawalność: 83,3%

SZKOŁA B (RSPO: 47203)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Żagań | Zdawalność: 77,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 12 87% 🏆 Me: 85% · σ: 8,8% · Mo: 78% 794 1 45 71,1% Me: 80% · σ: 22,9% · Mo: 92% 2375 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 73,1% 🏆 Me: 75% · σ: 14,5% · Mo: 75% 1044 1 34 55,2% Me: 54% · σ: 25,2% · Mo: 32% 2869 4
język angielski ustny (M) 12 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2952 4 45 85,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 994 3
język polski poziom podstawowy (M) 13 31,1% Me: 22% · σ: 18,1% · Mo: 15% 4296 6 45 51,8% 🏆 Me: 52% · σ: 15,1% · Mo: 48% 2472 3
język polski ustny (M) 12 41,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4374 6 45 55,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3412 3
matematyka poziom podstawowy (M) 12 50,5% 🏆 Me: 51% · σ: 11,0% · Mo: 52% 2092 2 45 39,2% Me: 38% · σ: 16,7% · Mo: 38% 3257 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU ma wyższą zdawalność ogólną (83,3% vs 77,8%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU wypada lepiej w 3, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 3.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Różnica
język polski 31,1% 51,8% 20,7 pkt proc.
język angielski 73,1% 55,2% 17,9 pkt proc.
język angielski 69,4% 85,4% 16,0 pkt proc.
język angielski 87% 71,1% 15,9 pkt proc.
język polski 41,8% 55,7% 14,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 45 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.