Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU i TECHNIKUM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 274309)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU

📍 Żagań | Zdawalność: 83,3%

SZKOŁA B (RSPO: 47202)

TECHNIKUM

📍 Żagań | Zdawalność: 94%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 12 87% 🏆 Me: 85% · σ: 8,8% · Mo: 78% 794 1 51 78,9% Me: 90% · σ: 21,7% · Mo: 92% 1536 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 73,1% 🏆 Me: 75% · σ: 14,5% · Mo: 75% 1044 1 38 68% Me: 73,5% · σ: 20,5% · Mo: 72% 1538 3
język angielski ustny (M) 12 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2952 4 49 86,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 871 2
język polski poziom podstawowy (M) 13 31,1% Me: 22% · σ: 18,1% · Mo: 15% 4296 6 52 53,0% 🏆 Me: 54% · σ: 12,7% · Mo: 40% 2320 2
język polski ustny (M) 12 41,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4374 6 50 56,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3304 2
matematyka poziom podstawowy (M) 12 50,5% 🏆 Me: 51% · σ: 11,0% · Mo: 52% 2092 2 52 47,4% Me: 44% · σ: 19,0% · Mo: 36% 2392 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ma wyższą zdawalność ogólną (94% vs 83,3%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM w 3.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH CNIB "ŻAK" W ŻAGANIU TECHNIKUM Różnica
język polski 31,1% 53,0% 21,9 pkt proc.
język angielski 69,4% 86,4% 17,0 pkt proc.
język polski 41,8% 56,9% 15,1 pkt proc.
język angielski 87% 78,9% 8,1 pkt proc.
język angielski 73,1% 68% 5,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 10,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 52 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.