Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE i TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.IGNACEGO MOŚCICKIEGO W TARNOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 273992)

TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE

📍 Tarnowo Podgórne | Zdawalność: 96,1%

SZKOŁA B (RSPO: 19044)

TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.IGNACEGO MOŚCICKIEGO W TARNOWIE

📍 Tarnów | Zdawalność: 94,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 20 25,9% Me: 26% · σ: 11,9% · Mo: 13% 2164 2 8 34,1% 🏆 Me: 31% · σ: 19,3% · Mo: 30% 1408 11
język angielski poziom podstawowy (M) 76 86,0% 🏆 Me: 92% · σ: 14,7% · Mo: 95% 880 2 100 77,7% Me: 84% · σ: 19,5% · Mo: 95% 1653 12
język angielski poziom rozszerzony (M) 65 76,9% 🏆 Me: 83% · σ: 18,5% · Mo: 90% 726 2 62 63,7% Me: 69,5% · σ: 23,8% · Mo: 43% 1973 17
język angielski ustny (M) 76 82,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1354 2 100 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1819 9
język polski poziom podstawowy (M) 76 62,2% 🏆 Me: 63% · σ: 12,0% · Mo: 68% 1147 2 101 58,5% Me: 60% · σ: 14,7% · Mo: 65% 1580 15
język polski ustny (M) 76 75,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1090 2 101 64,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2371 20
matematyka poziom podstawowy (M) 76 70,4% 🏆 Me: 74% · σ: 21,0% · Mo: 82% 697 1 101 65,3% Me: 66% · σ: 21,1% · Mo: 66% 984 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 44 24,7% Me: 17% · σ: 21,1% · Mo: 4% 1172 2 29 36% 🏆 Me: 28% · σ: 25,4% · Mo: 10% 752 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE ma wyższą zdawalność ogólną (96,1% vs 94,1%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.IGNACEGO MOŚCICKIEGO W TARNOWIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.IGNACEGO MOŚCICKIEGO W TARNOWIE Różnica
język angielski 76,9% 63,7% 13,1 pkt proc.
matematyka 24,7% 36% 11,3 pkt proc.
język polski 75,2% 64,2% 11,0 pkt proc.
geografia 25,9% 34,1% 8,3 pkt proc.
język angielski 86,0% 77,7% 8,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), chemia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 65 osób w szkole A i 62 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.