Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE czy TECHNIKUM NR 4 IM. TADEUSZA TERTILA W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W TARNOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Tarnów | Zdawalność: 93,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 20 | 25,9% Me: 26% · σ: 11,9% · Mo: 13% | 2164 | 2 | 17 | 35,7% Me: 38% · σ: 13,4% · Mo: 38% | 1293 | 10 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 76 | 86,0% Me: 92% · σ: 14,7% · Mo: 95% | 880 | 2 | 158 | 81,6% Me: 88% · σ: 19,2% · Mo: 97% | 1279 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 65 | 76,9% Me: 83% · σ: 18,5% · Mo: 90% | 726 | 2 | 133 | 69,2% Me: 78% · σ: 23,9% · Mo: 95% | 1429 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 76 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1354 | 2 | 157 | 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2152 | 13 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 76 | 62,2% Me: 63% · σ: 12,0% · Mo: 68% | 1147 | 2 | 157 | 59,9% Me: 60% · σ: 16,1% · Mo: 60% | 1394 | 14 |
| język polski ustny (M) | 76 | 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1090 | 2 | 157 | 66,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2044 | 17 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 76 | 70,4% Me: 74% · σ: 21,0% · Mo: 82% | 697 | 1 | 157 | 64,9% Me: 68% · σ: 23,4% · Mo: 76% | 1009 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 44 | 24,7% Me: 17% · σ: 21,1% · Mo: 4% | 1172 | 2 | 87 | 24,8% Me: 16% · σ: 25,7% · Mo: 0% | 1165 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE ma wyższą zdawalność ogólną (96,1% vs 93,0%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 4 IM. TADEUSZA TERTILA W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W TARNOWIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE | TECHNIKUM NR 4 IM. TADEUSZA TERTILA W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W TARNOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 25,9% | 35,7% | 9,9 pkt proc. |
| język polski | 75,2% | 66,9% | 8,3 pkt proc. |
| język angielski | 76,9% | 69,2% | 7,7 pkt proc. |
| język angielski | 82,1% | 75,7% | 6,4 pkt proc. |
| matematyka | 70,4% | 64,9% | 5,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 9,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 17 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.