Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 273787)

I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU

📍 Mielec | Zdawalność: 80%

SZKOŁA B (RSPO: 62067)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU

📍 Mielec | Zdawalność: 99,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 14 27,2% Me: 28,5% · σ: 11,0% · Mo: 35% 2021 10 46 53,5% 🏆 Me: 57% · σ: 19,0% · Mo: 65% 488 1
język angielski poziom podstawowy (M) 30 59,0% Me: 66% · σ: 22,6% · Mo: 70% 3589 11 232 92,5% 🏆 Me: 95% · σ: 9,2% · Mo: 97% 314 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 19 38,1% Me: 37% · σ: 16,1% · Mo: 25% 3960 11 211 82,5% 🏆 Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 97% 349 1
język angielski ustny (M) 30 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3473 10 231 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 967 1
język polski poziom podstawowy (M) 30 48% Me: 46% · σ: 12,8% · Mo: 43% 2975 10 233 71,2% 🏆 Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 65% 320 1
język polski ustny (M) 30 89,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 105 1 233 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 633 2
matematyka poziom podstawowy (M) 30 48,3% Me: 45% · σ: 19,2% · Mo: 28% 2297 8 233 81,9% 🏆 Me: 88% · σ: 16,3% · Mo: 98% 207 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 80%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU w 6.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU Różnica
język angielski 38,1% 82,5% 44,4 pkt proc.
matematyka 48,3% 81,9% 33,6 pkt proc.
język angielski 59,0% 92,5% 33,5 pkt proc.
geografia 27,2% 53,5% 26,3 pkt proc.
język polski 48% 71,2% 23,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 19,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 44,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 211 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.