Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU vs NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MIELCU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 273787)

I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU

📍 Mielec | Zdawalność: 80%

SZKOŁA B (RSPO: 275592)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MIELCU

📍 Mielec | Zdawalność: 69,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 14 27,2% Me: 28,5% · σ: 11,0% · Mo: 35% 2021 10 12 42% 🏆 Me: 36,5% · σ: 21,5% · Mo: 23% 940 4
język angielski poziom podstawowy (M) 30 59,0% Me: 66% · σ: 22,6% · Mo: 70% 3589 11 29 78,8% 🏆 Me: 87% · σ: 21,1% · Mo: 92% 1538 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 19 38,1% Me: 37% · σ: 16,1% · Mo: 25% 3960 11 27 60,7% 🏆 Me: 57% · σ: 27,3% · Mo: 97% 2284 6
język angielski ustny (M) 30 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3473 10 29 77,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1916 4
język polski poziom podstawowy (M) 30 48% Me: 46% · σ: 12,8% · Mo: 43% 2975 10 29 49,4% 🏆 Me: 50% · σ: 22,0% · Mo: 30% 2789 9
język polski ustny (M) 30 89,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 105 1 29 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 885 3
matematyka poziom podstawowy (M) 30 48,3% 🏆 Me: 45% · σ: 19,2% · Mo: 28% 2297 8 29 46,4% Me: 44% · σ: 24,6% · Mo: 22% 2496 10

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU ma wyższą zdawalność ogólną (80% vs 69,0%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU wypada lepiej w 2, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MIELCU w 5.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL MIELEC W MIELCU NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MIELCU Różnica
język angielski 38,1% 60,7% 22,6 pkt proc.
język angielski 59,0% 78,8% 19,8 pkt proc.
geografia 27,2% 42% 14,8 pkt proc.
język angielski 65,0% 77,4% 12,4 pkt proc.
język polski 89,4% 77,3% 12,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 27 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.