Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM czy TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 76,9%
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 96,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 36% Me: 33,5% · σ: 18,2% · Mo: -% | 987 | 3 | 9 | 16,1% Me: 17% · σ: 6,0% · Mo: 17% | 2125 | 7 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 53,3% Me: 60% · σ: 31,1% · Mo: -% | 443 | 2 | 11 | 44,9% Me: 45% · σ: 20,9% · Mo: 62% | 680 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 25 | 84,3% Me: 88% · σ: 21,7% · Mo: 88% | 1022 | 3 | 181 | 78,0% Me: 83% · σ: 18,8% · Mo: 93% | 1620 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 18 | 73,3% Me: 80,5% · σ: 16,7% · Mo: 85% | 1026 | 4 | 139 | 64,6% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 93% | 1887 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 25 | 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1337 | 6 | 181 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1085 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 69,5% Me: 70% · σ: 13,4% · Mo: 70% | 461 | 1 | 182 | 56,1% Me: 57% · σ: 15,9% · Mo: 53% | 1903 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 46,9% Me: 46% · σ: 29,7% · Mo: 46% | 816 | 4 | 16 | 43,1% Me: 54% · σ: 26,4% · Mo: 0% | 980 | 6 |
| język polski ustny (M) | 26 | 65,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2181 | 7 | 182 | 70,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1657 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 50,6% Me: 52% · σ: 25,3% · Mo: 56% | 2083 | 5 | 182 | 67,8% Me: 68% · σ: 19,7% · Mo: 68% | 843 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 16,3% Me: 10% · σ: 13,5% · Mo: 10% | 1605 | 5 | 126 | 18,9% Me: 12% · σ: 19,9% · Mo: 0% | 1438 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 76,9%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA w 4.
| Przedmiot | MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM | TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 36% | 16,1% | 19,9 pkt proc. |
| matematyka | 50,6% | 67,8% | 17,2 pkt proc. |
| język polski | 69,5% | 56,1% | 13,4 pkt proc. |
| język angielski | 73,3% | 64,6% | 8,6 pkt proc. |
| historia | 53,3% | 44,9% | 8,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 19,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 9 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.