Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 24283)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO

📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 99,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 8 36% Me: 33,5% · σ: 18,2% · Mo: -% 987 3 48 43,4% 🏆 Me: 36% · σ: 21,5% · Mo: 33% 710 2
historia poziom rozszerzony (M) 7 53,3% Me: 60% · σ: 31,1% · Mo: -% 443 2 8 60,9% 🏆 Me: 55% · σ: 26,3% · Mo: 55% 248 1
język angielski poziom podstawowy (M) 25 84,3% Me: 88% · σ: 21,7% · Mo: 88% 1022 3 258 89,3% 🏆 Me: 93% · σ: 12,9% · Mo: 93% 582 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 18 73,3% Me: 80,5% · σ: 16,7% · Mo: 85% 1026 4 241 77,5% 🏆 Me: 82% · σ: 18,4% · Mo: 95% 692 2
język angielski ustny (M) 25 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1337 6 258 95,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 160 1
język polski poziom podstawowy (M) 26 69,5% 🏆 Me: 70% · σ: 13,4% · Mo: 70% 461 1 260 68,2% Me: 68% · σ: 14,9% · Mo: 62% 569 2
język polski poziom rozszerzony (M) 10 46,9% Me: 46% · σ: 29,7% · Mo: 46% 816 4 121 53,4% 🏆 Me: 51% · σ: 28,6% · Mo: 43% 552 2
język polski ustny (M) 26 65,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2181 7 260 80,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 584 3
matematyka poziom podstawowy (M) 26 50,6% Me: 52% · σ: 25,3% · Mo: 56% 2083 5 260 75,3% 🏆 Me: 79% · σ: 19,3% · Mo: 100% 444 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 7 16,3% Me: 10% · σ: 13,5% · Mo: 10% 1605 5 185 33,1% 🏆 Me: 26% · σ: 26,9% · Mo: 2% 859 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (99,2% vs 76,9%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO w 9.

Największe różnice

Przedmiot MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO Różnica
matematyka 50,6% 75,3% 24,7 pkt proc.
matematyka 16,3% 33,1% 16,9 pkt proc.
język polski 65,8% 80,9% 15,1 pkt proc.
język angielski 82,2% 95,2% 12,9 pkt proc.
historia 53,3% 60,9% 7,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 22,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 24,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 260 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.