Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 76,9%
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 95,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 36% Me: 33,5% · σ: 18,2% · Mo: -% | 987 | 3 | 66 | 32,3% Me: 28% · σ: 15,8% · Mo: 22% | 1139 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 53,3% Me: 60% · σ: 31,1% · Mo: -% | 443 | 2 | 14 | 37,2% Me: 36,5% · σ: 19,6% · Mo: 38% | 894 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 25 | 84,3% Me: 88% · σ: 21,7% · Mo: 88% | 1022 | 3 | 215 | 85,1% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 98% | 945 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 18 | 73,3% Me: 80,5% · σ: 16,7% · Mo: 85% | 1026 | 4 | 176 | 77,7% Me: 83% · σ: 19,7% · Mo: 95% | 682 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 25 | 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1337 | 6 | 215 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 368 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 69,5% Me: 70% · σ: 13,4% · Mo: 70% | 461 | 1 | 218 | 67,8% Me: 68% · σ: 15,5% · Mo: 58% | 596 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 46,9% Me: 46% · σ: 29,7% · Mo: 46% | 816 | 4 | 113 | 53,7% Me: 51% · σ: 24,8% · Mo: 34% | 538 | 1 |
| język polski ustny (M) | 26 | 65,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2181 | 7 | 218 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 662 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 50,6% Me: 52% · σ: 25,3% · Mo: 56% | 2083 | 5 | 218 | 57,2% Me: 58% · σ: 19,5% · Mo: 58% | 1510 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 16,3% Me: 10% · σ: 13,5% · Mo: 10% | 1605 | 5 | 36 | 16,4% Me: 12% · σ: 16,0% · Mo: 4% | 1598 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA ma wyższą zdawalność ogólną (95,0% vs 76,9%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 3, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA w 7.
| Przedmiot | MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 53,3% | 37,2% | 16,1 pkt proc. |
| język polski | 65,8% | 80,0% | 14,2 pkt proc. |
| język angielski | 82,2% | 91,8% | 9,6 pkt proc. |
| język polski | 46,9% | 53,7% | 6,8 pkt proc. |
| matematyka | 50,6% | 57,2% | 6,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 18,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.