Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PRYZMAT AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI STERNIK czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Pruszków | Zdawalność: 100%
📍 Pruszków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 65% Me: 62% · σ: 11,1% · Mo: 55% | 120 | 1 | 27 | 60,4% Me: 60% · σ: 11,0% · Mo: 60% | 197 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 5 | 56,8% Me: 58% · σ: 11,3% · Mo: -% | 161 | 1 | 18 | 54,4% Me: 53% · σ: 12,6% · Mo: 45% | 195 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 11 | 80,8% Me: 85% · σ: 11,7% · Mo: 87% | 19 | 1 | 52 | 66,2% Me: 67,5% · σ: 14,1% · Mo: 77% | 179 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 94,1% Me: 95% · σ: 4,7% · Mo: 97% | 212 | 3 | 143 | 95,0% Me: 97% · σ: 5,1% · Mo: 98% | 149 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 27 | 87,2% Me: 90% · σ: 9,6% · Mo: 95% | 172 | 1 | 137 | 87,1% Me: 90% · σ: 12,0% · Mo: 90% | 174 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 26 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 411 | 2 | 143 | 93,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 236 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 29 | 73,9% Me: 77% · σ: 11,8% · Mo: 82% | 179 | 2 | 143 | 68,3% Me: 68% · σ: 10,3% · Mo: 63% | 554 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 61,4% Me: 58,5% · σ: 17,1% · Mo: 40% | 299 | 2 | 13 | 30,6% Me: 26% · σ: 18,4% · Mo: 0% | 1515 | 4 |
| język polski ustny (M) | 29 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 295 | 1 | 143 | 63,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2507 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 29 | 85,3% Me: 86% · σ: 11,7% · Mo: 90% | 124 | 2 | 143 | 86,3% Me: 90% · σ: 11,4% · Mo: 98% | 106 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 71,7% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: -% | 30 | 1 | 85 | 59,1% Me: 60% · σ: 17,9% · Mo: 66% | 152 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | 61,7% Me: 60% · σ: 7,2% · Mo: -% | 194 | 1 | 9 | 53,6% Me: 46% · σ: 18,9% · Mo: 38% | 321 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, PRYZMAT AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI STERNIK wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI w 3.
| Przedmiot | PRYZMAT AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI STERNIK | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 61,4% | 30,6% | 30,8 pkt proc. |
| język polski | 85,3% | 63,2% | 22,1 pkt proc. |
| geografia | 80,8% | 66,2% | 14,6 pkt proc. |
| matematyka | 71,7% | 59,1% | 12,6 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 61,7% | 53,6% | 8,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 13 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.