Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 IM. GEN.MIECZYSŁAWA SMORAWIŃSKIEGO W KALISZU i TECHNIKUM BUDOWLANO-ELEKTRYCZNE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KALISZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kalisz | Zdawalność: 72,6%
📍 Kalisz | Zdawalność: 70,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 21,1% Me: 18% · σ: 10,3% · Mo: 13% | 2592 | 12 | 19 | 22,2% Me: 12% · σ: 18,7% · Mo: 48% | 2508 | 11 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 74 | 59,1% Me: 59% · σ: 27,1% · Mo: 92% | 3585 | 13 | 68 | 53,9% Me: 52% · σ: 26,7% · Mo: 37% | 3965 | 15 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 44 | 52,4% Me: 57% · σ: 26,0% · Mo: 75% | 3150 | 12 | 31 | 50,2% Me: 52,5% · σ: 30,4% · Mo: 8% | 3323 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 73 | 62,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3702 | 16 | 68 | 57,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4034 | 17 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 74 | 52,5% Me: 52% · σ: 18,6% · Mo: 52% | 2394 | 10 | 68 | 44% Me: 43% · σ: 18,4% · Mo: 47% | 3472 | 17 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 40,9% Me: 37% · σ: 34,1% · Mo: 0% | 1084 | 5 | 6 | 32% Me: 38,5% · σ: 23,6% · Mo: -% | 1458 | 9 |
| język polski ustny (M) | 73 | 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1099 | 7 | 68 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1537 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 74 | 45,4% Me: 44% · σ: 23,2% · Mo: 28% | 2614 | 9 | 68 | 40,3% Me: 40% · σ: 20,0% · Mo: 36% | 3143 | 13 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 5,2% Me: 4% · σ: 5,1% · Mo: 4% | 2245 | 8 | 7 | 4,9% Me: 2% · σ: 4,3% · Mo: 2% | 2262 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 15 | 21,6% Me: 18% · σ: 15,0% · Mo: 18% | 105 | 2 | 5 | 14% Me: 12% · σ: 5,8% · Mo: -% | 203 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 IM. GEN.MIECZYSŁAWA SMORAWIŃSKIEGO W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (72,6% vs 70,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 IM. GEN.MIECZYSŁAWA SMORAWIŃSKIEGO W KALISZU wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM BUDOWLANO-ELEKTRYCZNE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KALISZU w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 IM. GEN.MIECZYSŁAWA SMORAWIŃSKIEGO W KALISZU | TECHNIKUM BUDOWLANO-ELEKTRYCZNE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 40,9% | 32% | 8,9 pkt proc. |
| język polski | 52,5% | 44% | 8,5 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 21,6% | 14% | 7,6 pkt proc. |
| język angielski | 59,1% | 53,9% | 5,2 pkt proc. |
| język angielski | 62,6% | 57,5% | 5,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.