Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Płock | Zdawalność: 100%
📍 Płock | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 5 | 97,4% Me: 97% · σ: 0,5% · Mo: 97% | 14 | 1 | 204 | 92,0% Me: 95% · σ: 9,9% · Mo: 95% | 354 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 5 | 85,6% Me: 88% · σ: 7,6% · Mo: -% | 212 | 1 | 184 | 82,1% Me: 87% · σ: 15,3% · Mo: 93% | 373 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 5 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 147 | 1 | 204 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 157 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 5 | 69,2% Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: -% | 482 | 3 | 205 | 68,5% Me: 68% · σ: 11,2% · Mo: 65% | 540 | 4 |
| język polski ustny (M) | 5 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 560 | 4 | 205 | 78,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 736 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 5 | 72% Me: 72% · σ: 9,4% · Mo: -% | 606 | 4 | 204 | 78,9% Me: 82% · σ: 16,9% · Mo: 94% | 314 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU wypada lepiej w 5, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY w 1.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 72% | 78,9% | 6,9 pkt proc. |
| język angielski | 97,4% | 92,0% | 5,4 pkt proc. |
| język angielski | 85,6% | 82,1% | 3,5 pkt proc. |
| język polski | 81,2% | 78,9% | 2,3 pkt proc. |
| język polski | 69,2% | 68,5% | 0,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 6,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 204 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.