Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. MARCINA POPIELA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 100%
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 98,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 13 | 54% Me: 57% · σ: 15,3% · Mo: 40% | 342 | 3 | 32 | 61% Me: 62,5% · σ: 19,8% · Mo: 78% | 181 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 67,5% Me: 71% · σ: 16,7% · Mo: -% | 156 | 1 | 15 | 52,1% Me: 55% · σ: 15,1% · Mo: 55% | 539 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 64,2% Me: 67,5% · σ: 15,3% · Mo: 73% | 175 | 1 | 9 | 45,4% Me: 33% · σ: 15,8% · Mo: 32% | 664 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 40 | 87,8% Me: 90% · σ: 10,6% · Mo: 88% | 718 | 2 | 123 | 86,9% Me: 95% · σ: 16,5% · Mo: 97% | 807 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 27 | 86,3% Me: 92% · σ: 12,3% · Mo: 92% | 194 | 2 | 99 | 81,8% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 92% | 391 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 40 | 76,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2099 | 6 | 123 | 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 580 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 40 | 63,9% Me: 65% · σ: 12,3% · Mo: 62% | 974 | 2 | 123 | 59,6% Me: 60% · σ: 13,5% · Mo: 55% | 1427 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 14 | 42,2% Me: 46% · σ: 26,1% · Mo: 46% | 1018 | 4 | 17 | 28,8% Me: 26% · σ: 25,3% · Mo: 0% | 1590 | 5 |
| język polski ustny (M) | 40 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 654 | 5 | 123 | 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 217 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 40 | 73,5% Me: 76% · σ: 14,4% · Mo: 70% | 524 | 3 | 123 | 81,5% Me: 92% · σ: 20,1% · Mo: 98% | 218 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. MARCINA POPIELA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. MARCINA POPIELA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM w 4.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. MARCINA POPIELA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 64,2% | 45,4% | 18,8 pkt proc. |
| geografia | 67,5% | 52,1% | 15,4 pkt proc. |
| język polski | 42,2% | 28,8% | 13,4 pkt proc. |
| język angielski | 76,1% | 89,4% | 13,2 pkt proc. |
| matematyka | 73,5% | 81,5% | 8,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 9 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.