Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU czy I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Zamość | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 10 | 95,1% Me: 96% · σ: 6,2% · Mo: 95% | 145 | 1 | 87 | 91,3% Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 97% | 408 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 9 | 81,1% Me: 85% · σ: 13,8% · Mo: 87% | 430 | 3 | 73 | 85,3% Me: 87% · σ: 12,3% · Mo: 87% | 229 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 10 | 98,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 21 | 3 | 87 | 99,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 6 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 10 | 55,7% Me: 55% · σ: 10,1% · Mo: 47% | 1959 | 9 | 88 | 76,0% Me: 77% · σ: 10,4% · Mo: 85% | 103 | 1 |
| język polski ustny (M) | 10 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 100 | 4 | 88 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 65 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 10 | 92,8% Me: 92% · σ: 6,1% · Mo: 88% | 25 | 1 | 88 | 86,0% Me: 94% · σ: 14,8% · Mo: 96% | 114 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 56,8% Me: 66% · σ: 26,6% · Mo: -% | 198 | 4 | 48 | 80,5% Me: 83% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 3 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU wypada lepiej w 2, a I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 56,8% | 80,5% | 23,8 pkt proc. |
| język polski | 55,7% | 76,0% | 20,3 pkt proc. |
| matematyka | 92,8% | 86,0% | 6,8 pkt proc. |
| język angielski | 81,1% | 85,3% | 4,1 pkt proc. |
| język angielski | 95,1% | 91,3% | 3,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 48 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.