Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE TECHNIKUM NR 3 W OPOLU vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Opole | Zdawalność: 98,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 27,3% Me: 29% · σ: 8,0% · Mo: 33% | 1383 | 10 | 43 | 57,6% Me: 57% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 258 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 45 | 42,2% Me: 38% · σ: 16,8% · Mo: 35% | 932 | 7 | 14 | 58% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 63% | 350 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 46,5% Me: 44% · σ: 14,6% · Mo: 28% | 165 | 1 | 21 | 46,4% Me: 50% · σ: 16,5% · Mo: 32% | 169 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 151 | 82,8% Me: 88% · σ: 17,8% · Mo: 93% | 1168 | 9 | 93 | 92,2% Me: 95% · σ: 6,8% · Mo: 97% | 338 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 135 | 69,7% Me: 73% · σ: 21,7% · Mo: 90% | 1363 | 10 | 75 | 81,6% Me: 88% · σ: 15,8% · Mo: 92% | 404 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 151 | 85,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 955 | 11 | 93 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 455 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 158 | 66,0% Me: 67% · σ: 14,2% · Mo: 67% | 758 | 5 | 95 | 66,8% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 62% | 680 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 39 | 46,3% Me: 43% · σ: 25,9% · Mo: 29% | 847 | 6 | 31 | 56,5% Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 66% | 450 | 4 |
| język polski ustny (M) | 158 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 929 | 7 | 95 | 83,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 386 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 158 | 68,7% Me: 68% · σ: 19,2% · Mo: 96% | 789 | 7 | 95 | 79,4% Me: 86% · σ: 18,4% · Mo: 100% | 293 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 56 | 36,1% Me: 34% · σ: 21,0% · Mo: 34% | 751 | 5 | 61 | 52,5% Me: 56% · σ: 24,8% · Mo: 50% | 270 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 97,5%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE TECHNIKUM NR 3 W OPOLU wypada lepiej w 1, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU w 10.
| Przedmiot | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 3 W OPOLU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 27,3% | 57,6% | 30,3 pkt proc. |
| matematyka | 36,1% | 52,5% | 16,4 pkt proc. |
| geografia | 42,2% | 58% | 15,8 pkt proc. |
| język angielski | 69,7% | 81,6% | 11,8 pkt proc. |
| matematyka | 68,7% | 79,4% | 10,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 30,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 43 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.