Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kielce | Zdawalność: 100%
📍 Kielce | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 7 | 95% Me: 95% · σ: 3,3% · Mo: -% | 151 | 1 | 337 | 92,5% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 311 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 7 | 85,3% Me: 83% · σ: 7,7% · Mo: 83% | 227 | 2 | 280 | 83,9% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 97% | 290 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 7 | 96,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 87 | 1 | 337 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 692 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 7 | 79,7% Me: 75% · σ: 10,3% · Mo: 68% | 29 | 1 | 342 | 76,1% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 78% | 101 | 4 |
| język polski ustny (M) | 7 | 93,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 31 | 1 | 342 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 85 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 7 | 73,1% Me: 82% · σ: 22,8% · Mo: 82% | 544 | 9 | 342 | 84,0% Me: 88% · σ: 15,9% · Mo: 100% | 150 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH wypada lepiej w 5, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH w 1.
| Przedmiot | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 73,1% | 84,0% | 10,8 pkt proc. |
| język angielski | 96,7% | 88,2% | 8,5 pkt proc. |
| język polski | 79,7% | 76,1% | 3,6 pkt proc. |
| język polski | 93,7% | 90,2% | 3,5 pkt proc. |
| język angielski | 95% | 92,5% | 2,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 342 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.