Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 271586)

I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH

📍 Kielce | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 7 95% 🏆 Me: 95% · σ: 3,3% · Mo: -% 151 1 228 91,1% Me: 93% · σ: 9,9% · Mo: 98% 431 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 7 85,3% 🏆 Me: 83% · σ: 7,7% · Mo: 83% 227 2 172 78,3% Me: 84% · σ: 16,9% · Mo: 88% 636 9
język angielski ustny (M) 7 96,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 87 1 228 94,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 198 3
język polski poziom podstawowy (M) 7 79,7% 🏆 Me: 75% · σ: 10,3% · Mo: 68% 29 1 229 73,4% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% 202 6
język polski ustny (M) 7 93,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 31 1 229 93,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 32 2
matematyka poziom podstawowy (M) 7 73,1% Me: 82% · σ: 22,8% · Mo: 82% 544 9 229 77,9% 🏆 Me: 80% · σ: 15,4% · Mo: 98% 347 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH wypada lepiej w 5, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH w 1.

Największe różnice

Przedmiot I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH Różnica
język angielski 85,3% 78,3% 7,0 pkt proc.
język polski 79,7% 73,4% 6,3 pkt proc.
matematyka 73,1% 77,9% 4,8 pkt proc.
język angielski 95% 91,1% 3,9 pkt proc.
język angielski 96,7% 94,4% 2,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 7,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 172 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.