Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 271097)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 14971)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 20 28,4% Me: 23% · σ: 19,7% · Mo: 15% 1891 7 62 74,1% 🏆 Me: 78,5% · σ: 16,0% · Mo: 80% 66 1
język angielski poziom podstawowy (M) 25 81,3% Me: 88% · σ: 17,0% · Mo: 88% 1309 4 204 90,1% 🏆 Me: 95% · σ: 12,8% · Mo: 98% 514 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 16 78,9% Me: 78% · σ: 11,5% · Mo: 90% 583 3 170 82,7% 🏆 Me: 87,5% · σ: 15,3% · Mo: 97% 342 1
język angielski ustny (M) 25 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3957 8 204 92,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 349 2
język polski poziom podstawowy (M) 25 69,5% Me: 75% · σ: 17,4% · Mo: 72% 464 4 206 79,2% 🏆 Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 82% 36 1
język polski poziom rozszerzony (M) 6 78,3% 🏆 Me: 82,5% · σ: 17,3% · Mo: 91% 33 1 77 64,3% Me: 66% · σ: 22,3% · Mo: 46% 230 2
język polski ustny (M) 25 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2111 8 206 88,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 136 1
matematyka poziom podstawowy (M) 25 81,4% 🏆 Me: 86% · σ: 13,3% · Mo: 62% 225 2 206 81,4% Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 98% 226 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE w 6, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W CIECHANOWIE Różnica
geografia 28,4% 74,1% 45,7 pkt proc.
język angielski 58,9% 92,2% 33,2 pkt proc.
język polski 66,4% 88,7% 22,3 pkt proc.
język polski 78,3% 64,3% 14,0 pkt proc.
język polski 69,5% 79,2% 9,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 45,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 62 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.