Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE vs VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 27081)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 70863)

VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 84 70,8% 🏆 Me: 73% · σ: 16,2% · Mo: 72% 48 3 27 63,5% Me: 63% · σ: 15,0% · Mo: 55% 140 7
chemia poziom rozszerzony (M) 91 70,8% 🏆 Me: 76% · σ: 18,4% · Mo: 77% 32 1 20 56,8% Me: 57,5% · σ: 27,5% · Mo: 53% 161 7
geografia poziom rozszerzony (M) 36 75,5% 🏆 Me: 79% · σ: 15,9% · Mo: 82% 52 5 15 74% Me: 75% · σ: 11,2% · Mo: 67% 67 8
historia poziom rozszerzony (M) 24 72,9% 🏆 Me: 79% · σ: 20,9% · Mo: 78% 63 9 9 57,2% Me: 58% · σ: 17,3% · Mo: -% 340 22
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 23 76,6% 🏆 Me: 77% · σ: 18,5% · Mo: 77% 5 2 6 74,3% Me: 78% · σ: 7,8% · Mo: 78% 7 3
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 52 82% Me: 83% · σ: 7,5% · Mo: 82% 118 15 11 85,8% 🏆 Me: 88% · σ: 7,3% · Mo: 88% 43 2
język angielski poziom podstawowy (M) 277 95% Me: 97% · σ: 5,8% · Mo: 97% 151 17 65 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 3,8% · Mo: 98% 104 10
język angielski poziom rozszerzony (M) 200 88,3% Me: 92% · σ: 11,3% · Mo: 97% 123 11 53 88,9% 🏆 Me: 92% · σ: 9,8% · Mo: 98% 110 10
język angielski ustny (M) 277 99,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 13 2 65 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 205 11
język polski poziom podstawowy (M) 278 75,5% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 73% 120 9 66 76,5% 🏆 Me: 77% · σ: 9,7% · Mo: 77% 91 5
język polski poziom rozszerzony (M) 53 58,6% Me: 63% · σ: 23,2% · Mo: 69% 376 20 17 70,6% 🏆 Me: 80% · σ: 27,6% · Mo: 80% 113 7
język polski ustny (M) 278 77,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 889 31 66 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 904 32
matematyka poziom podstawowy (M) 278 89,8% 🏆 Me: 94% · σ: 12,5% · Mo: 100% 55 4 66 77,0% Me: 78% · σ: 18,4% · Mo: 84% 378 26
matematyka poziom rozszerzony (M) 202 65,3% 🏆 Me: 68% · σ: 21,4% · Mo: 66% 77 6 28 60,6% Me: 66% · σ: 23,3% · Mo: 30% 127 14
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 10 73,2% Me: 78% · σ: 19,1% · Mo: 80% 72 12 6 75,7% 🏆 Me: 77% · σ: 12,7% · Mo: 76% 46 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 9, a VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE w 6.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE Różnica
historia 72,9% 57,2% 15,7 pkt proc.
chemia 70,8% 56,8% 14,0 pkt proc.
matematyka 89,8% 77,0% 12,8 pkt proc.
język polski 58,6% 70,6% 12,0 pkt proc.
biologia 70,8% 63,5% 7,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.