Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE vs NIEPUBLICZNE TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 27081)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 278332)

NIEPUBLICZNE TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 277 95% 🏆 Me: 97% · σ: 5,8% · Mo: 97% 151 17 7 91,9% Me: 93% · σ: 4,8% · Mo: 97% 359 27
język angielski poziom rozszerzony (M) 200 88,3% Me: 92% · σ: 11,3% · Mo: 97% 123 11 7 91,1% 🏆 Me: 92% · σ: 5,4% · Mo: 92% 55 2
język angielski ustny (M) 277 99,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 13 2 7 99% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 14 3
język polski poziom podstawowy (M) 278 75,5% 🏆 Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 73% 120 9 7 61,4% Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: -% 1232 51
język polski ustny (M) 278 77,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 889 31 7 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2190 67
matematyka poziom podstawowy (M) 278 89,8% 🏆 Me: 94% · σ: 12,5% · Mo: 100% 55 4 7 89,1% Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 88% 66 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 202 65,3% 🏆 Me: 68% · σ: 21,4% · Mo: 66% 77 6 7 59,1% Me: 72% · σ: 31,3% · Mo: -% 150 16

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 6, a NIEPUBLICZNE TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W KRAKOWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE NIEPUBLICZNE TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W KRAKOWIE Różnica
język polski 75,5% 61,4% 14,0 pkt proc.
język polski 77,3% 65,7% 11,5 pkt proc.
matematyka 65,3% 59,1% 6,2 pkt proc.
język angielski 95% 91,9% 3,1 pkt proc.
język angielski 88,3% 91,1% 2,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 278 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.