Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE czy TECHNIKUM NR4 W MŁAWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 53,1% Me: 60% · σ: 28,5% · Mo: -% | 374 | 3 | 5 | 15% Me: 13% · σ: 7,2% · Mo: 13% | 2192 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 29% Me: 28% · σ: 18,5% · Mo: 7% | 1827 | 6 | 28 | 22,2% Me: 15% · σ: 17,7% · Mo: 12% | 2507 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 57 | 78,4% Me: 92% · σ: 23,8% · Mo: 95% | 1583 | 4 | 50 | 63,2% Me: 67,5% · σ: 26,2% · Mo: 45% | 3228 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 37 | 49,5% Me: 50% · σ: 27,9% · Mo: 10% | 3380 | 7 | 23 | 55,3% Me: 53% · σ: 27,9% · Mo: 95% | 2861 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 57 | 58,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3977 | 9 | 50 | 74,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2291 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 59 | 69,1% Me: 73% · σ: 19,0% · Mo: 73% | 492 | 3 | 51 | 60,5% Me: 63% · σ: 17,3% · Mo: 52% | 1326 | 5 |
| język polski ustny (M) | 59 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1608 | 8 | 51 | 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1274 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 59 | 73,3% Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 92% | 534 | 3 | 51 | 64,4% Me: 64% · σ: 19,2% · Mo: 94% | 1044 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR4 W MŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,0% vs 94,9%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR4 W MŁAWIE w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE | TECHNIKUM NR4 W MŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 53,1% | 15% | 38,1 pkt proc. |
| język angielski | 58,6% | 74,6% | 15,9 pkt proc. |
| język angielski | 78,4% | 63,2% | 15,2 pkt proc. |
| matematyka | 73,3% | 64,4% | 8,9 pkt proc. |
| język polski | 69,1% | 60,5% | 8,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.