Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PIASECZNIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Piaseczno | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 51,4% Me: 50% · σ: 12,1% · Mo: -% | 429 | 2 | 21 | 26,5% Me: 23% · σ: 15,0% · Mo: 15% | 1435 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 6 | 54,7% Me: 52,5% · σ: 11,9% · Mo: -% | 191 | 2 | 14 | 14,4% Me: 8% · σ: 13,0% · Mo: 5% | 1128 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 5 | 70,6% Me: 70% · σ: 5,7% · Mo: -% | 100 | 1 | 18 | 33,2% Me: 30,5% · σ: 19,1% · Mo: 17% | 1478 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 18 | 96,8% Me: 98% · σ: 3,5% · Mo: 100% | 39 | 2 | 80 | 85,3% Me: 92% · σ: 15,9% · Mo: 95% | 927 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 23 | 90,5% Me: 92% · σ: 6,5% · Mo: 92% | 71 | 2 | 69 | 72,5% Me: 78% · σ: 20,7% · Mo: 80% | 1092 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 18 | 95,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 122 | 1 | 80 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2374 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 24 | 71,8% Me: 73,5% · σ: 10,3% · Mo: 75% | 286 | 2 | 82 | 62,6% Me: 62% · σ: 15,5% · Mo: 62% | 1104 | 5 |
| język polski ustny (M) | 24 | 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 425 | 2 | 81 | 70,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1615 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 24 | 85,7% Me: 89% · σ: 11,8% · Mo: 92% | 118 | 2 | 82 | 52,3% Me: 50% · σ: 21,2% · Mo: 34% | 1922 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 57,2% Me: 62% · σ: 16,7% · Mo: 44% | 188 | 2 | 11 | 32,5% Me: 24% · σ: 23,2% · Mo: 24% | 885 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PIASECZNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 91,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PIASECZNIE wypada lepiej w 10, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.
| Przedmiot | PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PIASECZNIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 54,7% | 14,4% | 40,3 pkt proc. |
| geografia | 70,6% | 33,2% | 37,4 pkt proc. |
| matematyka | 85,7% | 52,3% | 33,3 pkt proc. |
| biologia | 51,4% | 26,5% | 24,9 pkt proc. |
| matematyka | 57,2% | 32,5% | 24,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.