Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ENERGETYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 9 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE i TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kraków | Zdawalność: 98,3%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 119 | 88,6% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 97% | 651 | 40 | 45 | 79,3% Me: 87% · σ: 18,7% · Mo: 97% | 1498 | 67 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 90 | 80,9% Me: 87% · σ: 17,2% · Mo: 95% | 442 | 30 | 25 | 77,1% Me: 87% · σ: 18,8% · Mo: 87% | 710 | 46 |
| język angielski ustny (M) | 119 | 86,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 886 | 38 | 45 | 74,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2287 | 79 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 119 | 66,3% Me: 68% · σ: 12,7% · Mo: 63% | 732 | 38 | 45 | 65,6% Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 70% | 791 | 41 |
| język polski ustny (M) | 119 | 60,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2903 | 85 | 45 | 86,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 206 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 119 | 82,8% Me: 88% · σ: 16,2% · Mo: 96% | 185 | 18 | 45 | 74,6% Me: 80% · σ: 20,5% · Mo: 76% | 480 | 28 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 88 | 36,9% Me: 35% · σ: 23,3% · Mo: 12% | 728 | 37 | 30 | 30,9% Me: 26% · σ: 23,2% · Mo: 8% | 929 | 45 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ENERGETYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 9 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM ENERGETYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 9 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE | TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 60,1% | 86,8% | 26,7 pkt proc. |
| język angielski | 86,2% | 74,6% | 11,6 pkt proc. |
| język angielski | 88,6% | 79,3% | 9,3 pkt proc. |
| matematyka | 82,8% | 74,6% | 8,2 pkt proc. |
| matematyka | 36,9% | 30,9% | 6,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 119 osób w szkole A i 45 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.