Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 75,4% Me: 80% · σ: 12,5% · Mo: 53% | 23 | 3 | 53 | 73,2% Me: 77% · σ: 10,1% · Mo: 65% | 34 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 12 | 77% Me: 82,5% · σ: 18% · Mo: 83% | 10 | 3 | 54 | 69,4% Me: 75% · σ: 17,7% · Mo: 75% | 39 | 8 |
| filozofia poziom rozszerzony (M) | 5 | 91,6% Me: 100% · σ: 16,8% · Mo: 100% | 3 | 1 | 5 | 73,6% Me: 64% · σ: 22,9% · Mo: 100% | 6 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 86,9% Me: 90% · σ: 11,2% · Mo: 90% | 1 | 1 | 26 | 75,2% Me: 78% · σ: 18,2% · Mo: 58% | 22 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 83,2% Me: 81,5% · σ: 7,2% · Mo: 80% | 13 | 8 | 59 | 75,1% Me: 77% · σ: 13,9% · Mo: 72% | 57 | 23 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 36 | 98,7% Me: 100% · σ: 1,6% · Mo: 100% | 2 | 2 | 156 | 97,7% Me: 98% · σ: 2,3% · Mo: 100% | 5 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 41 | 95,4% Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% | 1 | 1 | 37 | 91,6% Me: 93% · σ: 8,2% · Mo: 93% | 43 | 22 |
| język angielski ustny (M) | 36 | 96,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 110 | 21 | 156 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 256 | 51 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 5 | 97% Me: 97% · σ: 2,3% · Mo: 97% | 7 | 1 | 10 | 93,6% Me: 95% · σ: 5,9% · Mo: 98% | 23 | 7 |
| język niemiecki ustny (M) | 5 | 76% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 66 | 18 | 10 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 34 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 43 | 77,4% Me: 78% · σ: 11,5% · Mo: 75% | 70 | 28 | 171 | 80,0% Me: 80% · σ: 10,0% · Mo: 85% | 25 | 15 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 76,7% Me: 91% · σ: 26,9% · Mo: 97% | 46 | 13 | 33 | 74,7% Me: 74% · σ: 18,1% · Mo: 80% | 62 | 18 |
| język polski ustny (M) | 43 | 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 899 | 58 | 171 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 950 | 62 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 43 | 96,1% Me: 98% · σ: 4,1% · Mo: 100% | 2 | 1 | 171 | 93,5% Me: 96% · σ: 7,3% · Mo: 98% | 16 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 34 | 81,1% Me: 84% · σ: 11,0% · Mo: 84% | 2 | 1 | 132 | 68,5% Me: 70% · σ: 17,0% · Mo: 86% | 55 | 20 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | 78% Me: 76% · σ: 9,7% · Mo: 76% | 36 | 11 | 28 | 77,1% Me: 81% · σ: 15,9% · Mo: 84% | 41 | 14 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO wypada lepiej w 14, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO w 2.
| Przedmiot | 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| filozofia | 91,6% | 73,6% | 18 pkt proc. |
| matematyka | 81,1% | 68,5% | 12,5 pkt proc. |
| fizyka | 86,9% | 75,2% | 11,7 pkt proc. |
| język niemiecki | 76% | 87,3% | 11,3 pkt proc. |
| geografia | 83,2% | 75,1% | 8,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „filozofia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.