Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO czy LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO"? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 75,4% Me: 80% · σ: 12,5% · Mo: 53% | 23 | 3 | 33 | 70% Me: 72% · σ: 14,3% · Mo: 65% | 54 | 13 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 12 | 77% Me: 82,5% · σ: 18% · Mo: 83% | 10 | 3 | 29 | 66,1% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 75% | 63 | 12 |
| filozofia poziom rozszerzony (M) | 5 | 91,6% Me: 100% · σ: 16,8% · Mo: 100% | 3 | 1 | 9 | 82,9% Me: 84% · σ: 17,3% · Mo: 100% | 5 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 86,9% Me: 90% · σ: 11,2% · Mo: 90% | 1 | 1 | 34 | 72,6% Me: 77% · σ: 16,1% · Mo: 80% | 34 | 11 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 83,2% Me: 81,5% · σ: 7,2% · Mo: 80% | 13 | 8 | 32 | 78,5% Me: 82% · σ: 13,4% · Mo: 82% | 32 | 14 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 36 | 98,7% Me: 100% · σ: 1,6% · Mo: 100% | 2 | 2 | 137 | 97,1% Me: 98% · σ: 3,3% · Mo: 100% | 21 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 41 | 95,4% Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% | 1 | 1 | 123 | 93,4% Me: 97% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 14 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 36 | 96,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 110 | 21 | 137 | 96,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 15 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 43 | 77,4% Me: 78% · σ: 11,5% · Mo: 75% | 70 | 28 | 149 | 83,1% Me: 85% · σ: 9,4% · Mo: 88% | 7 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 76,7% Me: 91% · σ: 26,9% · Mo: 97% | 46 | 13 | 39 | 84,8% Me: 91% · σ: 16,1% · Mo: 100% | 11 | 4 |
| język polski ustny (M) | 43 | 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 899 | 58 | 149 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1235 | 77 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 43 | 96,1% Me: 98% · σ: 4,1% · Mo: 100% | 2 | 1 | 149 | 89,9% Me: 94% · σ: 12,1% · Mo: 98% | 52 | 24 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 34 | 81,1% Me: 84% · σ: 11,0% · Mo: 84% | 2 | 1 | 89 | 76,8% Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 76% | 8 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | 78% Me: 76% · σ: 9,7% · Mo: 76% | 36 | 11 | 15 | 81,1% Me: 82% · σ: 10,0% · Mo: 84% | 18 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO wypada lepiej w 10, a LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" w 4.
| Przedmiot | 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO | LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 86,9% | 72,6% | 14,4 pkt proc. |
| chemia | 77% | 66,1% | 10,9 pkt proc. |
| filozofia | 91,6% | 82,9% | 8,7 pkt proc. |
| język polski | 76,7% | 84,8% | 8,1 pkt proc. |
| matematyka | 96,1% | 89,9% | 6,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 34 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.