Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO i XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 25956)

XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 9 75,4% Me: 80% · σ: 12,5% · Mo: 53% 23 3 33 76,9% 🏆 Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% 14 2
chemia poziom rozszerzony (M) 12 77% 🏆 Me: 82,5% · σ: 18% · Mo: 83% 10 3 28 74,6% Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% 16 4
fizyka poziom rozszerzony (M) 14 86,9% 🏆 Me: 90% · σ: 11,2% · Mo: 90% 1 1 32 72,5% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% 35 12
geografia poziom rozszerzony (M) 10 83,2% Me: 81,5% · σ: 7,2% · Mo: 80% 13 8 18 83,3% 🏆 Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% 11 7
język angielski poziom podstawowy (M) 36 98,7% 🏆 Me: 100% · σ: 1,6% · Mo: 100% 2 2 119 97,6% Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% 9 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 41 95,4% 🏆 Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% 1 1 101 95,3% Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% 2 2
język angielski ustny (M) 36 96,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 110 21 119 98,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 35 3
język niemiecki poziom podstawowy (M) 5 97% 🏆 Me: 97% · σ: 2,3% · Mo: 97% 7 1 7 94,4% Me: 95% · σ: 4,1% · Mo: 92% 20 4
język niemiecki ustny (M) 5 76% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 66 18 7 95,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 12 1
język polski poziom podstawowy (M) 43 77,4% Me: 78% · σ: 11,5% · Mo: 75% 70 28 135 80,7% 🏆 Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% 17 12
język polski poziom rozszerzony (M) 9 76,7% Me: 91% · σ: 26,9% · Mo: 97% 46 13 40 82,2% 🏆 Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% 16 5
język polski ustny (M) 43 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 899 58 135 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 124 2
matematyka poziom podstawowy (M) 43 96,1% 🏆 Me: 98% · σ: 4,1% · Mo: 100% 2 1 135 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% 27 14
matematyka poziom rozszerzony (M) 34 81,1% 🏆 Me: 84% · σ: 11,0% · Mo: 84% 2 1 95 73,0% Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% 24 10
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 6 78% Me: 76% · σ: 9,7% · Mo: 76% 36 11 14 90,3% 🏆 Me: 91% · σ: 8,2% · Mo: 90% 1 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO wypada lepiej w 6, a XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO w 8, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. PAWŁA JASIENICY SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO Różnica
język niemiecki 76% 95,3% 19,3 pkt proc.
fizyka 86,9% 72,5% 14,5 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 78% 90,3% 12,3 pkt proc.
język polski 77,1% 88,9% 11,7 pkt proc.
matematyka 81,1% 73,0% 8,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 7 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.